TÁBOROVÁ NEJ

NEJkrásnější jsou táborová rána, kdy je všude ticho a klid a je cítit chlad a vůně lesa. Tábor ještě spí, jenom poslední hlídka potichu obchází stany. Je to NEJhezčí a NEJlepší doba na hlídku.
NEJkrásnější jsou táborové večery, když za svitu baterek ve směsici zvuků a hlasů uléhají děti do spacáků. Postupně zhasnou poslední baterky a ze stanů je slyšet jen tichý šepot, při kterém si děti sdělují všechny úžasné zážitky z uplynulého dne. NEJkrásnější jsou na táboře dny plné slunce a her v lese. 
NEJlepší na táboře bývají dny, kdy je program tak skvělý, že se hra donekonečna prodlužuje a hraje se pak pro svůj úspěch i třeba několik dalších táborů. 
NEJvětší odměnou na táboře je pro děti výhra v celotáborovce a pro vedoucí šťastné dětské oči a úsměvy, které potvrdí, že těch 14 dní stálo za to.
NEJzajímavější bývá to, že bouřka přijde vždy uprostřed skvělé hry nebo cestou na výlet. A taky to, že když už se mají rozbít boty nebo přezky u batohu, bude to určitě cestou na výlet. A taky, že sirky a dřevo dojdou vždy, když je venku škaredě. 
NEJvíc používané věty: Kde máš pokrývku hlavy? Kde máš pláštěnku a proč proboha běháš v dešti v teniskách - kde máš holinky? 
NEJlegračnější pohled je na vrtící se dav dětí, kteří stojí na nástupu a snaží se pod náporem kousajících mušek a komárů přežít NEJdůležitější nástup dne - večerní nástup s vyhlášením NEJvýsledků z proběhlých soutěží a úkolů. Chtít po všech, aby v klidu stáli je jeden z NEJnemožnějších úkolů. 
NEJzvědavější den tábora je den první - kde budu spát, s kým budu ve stanu, najdu nové kamarády a jaká bude celotáborovka? 
NEJoblíbenější den je den, kdy je táborák - oheň, špekáčky, zpívání a prodloužená večerka. 
NEJočekávanější je den poslední - budeme první? Vyhrajeme NEJLEPŠÍ TÁBOROVÉ PLECHÁČKY a NEJlepší ceny?
NEJbáječnější večery jsou u ohně. Děti už šly spát, u ohně zůstali jenom dospělí a potichu hledí do plamenů, a nebo poodejdou do tmy, aby se podívali na NEJkrásnější noční nebe plné hvězd. 
NEJsmutnější bývá den poslední, když autobus s odjíždějícími dětmi mizí za poslední zatáčkou ...
NEJkrásnější na táborech je, že JSOU.

zdroj: https://www.dobrodruzstvi.info/tabory/