REFERENCE OD RODIČŮ A DĚTÍ

Kateřina Axmannová - Frýdek-Místek

"Dobrý den, děkujeme za fotky, jsou úžasné a jde vidět, že si to děti opravdu užili. Podle Míši byl tábor skvělý a celé dva týdny si užil... a při mé otázce zda se mu stýskalo.... mi s úsměvem odpověděl, že na to vůbec neměl čas, že se skvěle bavil a hrál hry. 😀Takže celková spokojenost... Děkujeme!!!"

Martina Coufalová - Olomouc

"Dobrý den, ozývám se s menším zpožděním a chci touto cestou moc poděkovat všem, kdo se podíleli na pořádání tábora a věnovali se dětem. Je znát, že to děláte s nadšením. Synovi (poslední turnus) se na táboře moc líbilo (brečel, když odjížděl) a doteď často vzpomíná, co tam zažil (byl už na několika táborech, ale tenhle je jediný, o kterém doteď mluví). Začal teď (v 5. třídě) číst foglarovky, je nadšený z bobříků a hned by jel stavět stany s podsadou). Určitě tedy chce jet příští rok zase!"

Liba Pavlová - Rychaltice

"Dcera přijela velice spokojená a se slovy NEJLEPŠÍ TÁBOR NA SVĚTĚ! Už se těší na příští rok. Podle krásných suvenýrů z tábora i jejího nekonečného vyprávění o prožitých dnech vidím, kolik jste měli se vším práce a nic jste nenechali na náhodě. Oceňuji zapálení a píli všech, kteří se na táboře podíleli. Zasloužíte si velkou pochvalu a díky, fandím vám.

Moc děkuji a přeji pohodový den."

Lenka a David - Karviná

"Vážení přátelé, na poslední chvíli jsem pro syna sháněla pobytový tábor a zcela náhodou mi vyjel odkaz na ten Váš. Takže jsme to zkusili. Syn byl na tomto typu tábora poprvé, takže jsem měla trošku obavy, ale jeho skoro první věta po návratu byla, že příští rok chce jet znova To určitě vypovídá za vše Přijel nadšený, spokojený, plný zážitků. Vše se mu líbilo, zejména hry a získávání kipů, ale i další. Co víc si jako rodič mohu přát Takže za mne (i za něj) palec nahoru a velká jednička s hvězdičkou Těšíme se na fotky, za vše děkujeme a přejeme, ať vydržíte ještě hódně dlouho."

Zuzana Bende - Ostrava

"Dobrý den,

moc děkujeme za fotky, dali jsme je opravdu všechny .Já se Vám klaním až k zemi, za to, co děláte a jak to děláte.
U fotek na mě přicházelo až dojetí z radosti, že takto mohou vyrůstat naše děti. Díky, díky, díky Vám!!!" 

Blanka Ondová - Kroměříž

"Dobrý den, chci vám všem poděkovat za skvěle odvedenou práci. Je vidět, že rádi pracujete s dětmi, vymyslíte spoustu zajímavých a pro život potřebných aktivit. Můj syn Martin byl u vedoucího Ježíše a Magdy, tak prosím vyřiďte ještě i jim zvlášť poděkování. Nádherné diplomy, syn získal nové dovednosti a hodně praktických vědomosti. Ještě jednou velké díky". 

Camfrlovi - Vigantice

"Dobrý den vážení!

využíváme vaší obecné adresy k tomu, abych vyjádřili poděkování za organizaci tábora, zejména v dnešních, složitějších podmínkách. Naše dcera Amálka se vrátila domů se samou chválou! A samozřejmě, že nám musela průběh tábora vylíčit. Nakonec se to její vyprávění protáhlo asi do tří dnů, protože je plná zážitků.
Moc Vám děkujeme, jste úžasní!!!!!
To, že se jich všech šest z Rožnovska hned začalo domlouvat, že by příští rok jely zase, to jenom dokresluje. A podtrženo tím, že Amálka vyzvala i mladší sestru Luisu (v říjnu 13 let), ať jede příští rok s nimi......
😎
Takže závěrem opakujeme poděkování a pokud nám to všem okolnosti umožní, rádi zase děvčata z Rožnovska příští rok přihlásíme." 

Monika Pristašová - Ostrava

"Dobrý den,

letošní rok byla Nikolka na Vašem táboře poprvé a byla naprosto nadšená. Domů se jí nechtělo a jakmile se loučila s vedoucími tábora a ostatními členy z oranžového týmu Mustangů na nádraží Vítkovice, odcházela za mnou s pláčem. Dopisy, které přišly během 14 dnů domů, byly celkem 2. V obou psala, že si tábor NEHORÁZNĚ užívá a nemá ani čas psát.
Za mě, jako za matku, jsem měla neskutečnou radost a za Nikolku Vám a celému táboru moc děkuji. Děkuji, že dokážete pro děti vymyslet takový program, že i ty děti jsou spokojené. Slova Nikolky byly: "Mami, na tento tábor chci jet příští rok znovu, bylo to tam super!" To si myslím vypovídá za vše.
Když jsem se jí ptala, co jí tam chybělo, co by změnila, řekla, že absolutně vůbec nic.
V příštím roce se tedy budeme opět těšit."
  

INFORMACE PRO RODIČE

Základní informace

 • Tábor se koná v Beskydech, na Starých Hamrech.
 • Cena tábora zahrnuje dopravu autobusem/vlakem tam i zpět, ubytování
  v podsadových stanech, stravu 5-6x denně + pitný režim po celý den, pravidelnou hygienu a koupání, odborný a zdravotnický dohled, program a programové vybavení, odměny do soutěží
  ).
 • Dvoutýdenní turnusy jsou určeny pro pro děti ve věku 8 - 17 let. (pro děti, které jsou částečně samostatné = umí se obléct, zvládají hygienu). 
 • Týdenní turnusy a turnusy pro rodiče s dětmi mohou mít různá věková omezení.  
  Věkové složení je v kompetenci hlavního vedoucího tábora. 

Odjezd a příjezd

 • Odjezd i příjezd na I. II., III a IV. turnus je z parkoviště u autobusového a vlakového nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí. 
 • Odjezd na ostatní turnusy upřesníme.
 • Přesný čas odjezdu a příjezdu bude upřesněn s dostatečným předstihem.

Proč zvolit náš tábor

 • Opravdový klasický stanový tábor stranou od civilizace.
 • Zakládáme si na bohatém programu.
 • Spousta her, zábavy a dobrodružství.
 • X dní, bez vymožeností moderní doby.
 • 24 hodin denně jsou děti součástí přírody.
 • Děti se u nás učí jak se chovat v přírodě a k přírodě. Jsou vedeni k týmové spolupráci, ale i k individuálním výkonům. Vyzkouší si spaní pod širým nebem.
 • Funguje u nás režim a řád a vyžadujeme jej také od dětí.
 • Tým proškolených vedoucích a instruktorů, z nichž má většina mnoholeté zkušenosti na pozici vedoucí oddílu.
 • Hlavní vedoucí prochází kurzem pod záštitou ministerstva školství nebo mají pedagogické vzdělání.
 • Organizujeme tábory již více než 27 let.
 • Po celou dobu je přítomen kvalifikovaný zdravotník. Ideálně dva.
 • Tábor je řádně nahlášen a je pod kontrolou krajské hygieny.

Cena a platba tábora

 • Cena za tábor zahrnuje vše. Rodičům však doporučujeme dát dítěti kapesné dle uvážení. Kapesné bude dítě moci využít v rámci celodenního výletu a na příležitostný bufet.
 • Číslo účtu je 777 077 701 / 2010 (Fio banka). Variabilní symbol bude uveden na přihlášce.
 • Storno podmínky zde

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

POZDĚJŠÍ PŘÍJEZD NEBO DŘÍVĚJŠÍ ODJEZD

Z důvodů hladkého průběhu a organizace našeho programu nedoporučujeme měnit plánované časy příjezdu či odjezdu. Program často startuje již s odjezdem autobusu, a pokud by vaše dítě přijelo později, mohlo by přijít o důležitou část programu, včetně prvních zážitků a možnosti seznámit se s ostatními účastníky tábora. Obdobně, odchod dítěte před oficiálním koncem může znamenat, že přijde o závěrečné aktivity a vrchol celého tábora. Děkujeme za vaši spolupráci a pochopení v tomto ohledu.

POTVRZENÍ PRO ZAMĚSTNAVATELE ČI PRO POJIŠŤOVNU
Vytištěnou žádost nám, prosím, odevzdejte PŘI ODJEZDU na tábor. Po příjezdu vám ji spolu se všemi ostatními dokumenty vrátíme potvrzenou. V případě individuálních žádostí se obraťte na hlavního vedoucího.

LÉKAŘSKÉ POTVRZENÍ
Potvrzení o zdravotní způsobilosti má nově platnost 2 roky, zkontrolujte tedy potvrzení 
z loňského tábora či jiné zotavovací akce, zda byste jej nemohli použít. Není nutné, aby na potvrzení od lékaře byla hlavička našeho tábora. Důležité je, aby po celou dobu konání tábora bylo potvrzení platné.

NÁVŠTĚVY RODIČŮ
Návštěvy rodičů během tábora zásadně nedoporučujeme. Případná návštěva by znamenala narušení a vytrhnutí z atmosféry tábora nejen pro Vaše dítě, ale také pro ostatní děti, které by mohly být lítostivé, že právě jejich rodiče také nepřijeli. Kdykoliv můžete zavolat hlavnímu vedoucímu, který vám o dítěti podá informace. Děti také zbožňují, když jim pošlete pohled nebo balíček. TIP! Pro originální pohledy doporučujeme aplikaci České pošty pro mobil "Pohlednice online" nebo stránku www.pohledniceonline.cz, kde můžete vytvořit pohled z vlastní fotografie.

NUTNÉ VYBAVENÍ
Spolu s přihláškou Vám do emailu přijde "Doporučený seznam věcí na tábor". Mimo jiné je nutné, aby každé dítě mělo vlastní: kvalitní spacák, prostěradlo na matraci 70x200 cm (stačí klasické prostěradlo na jednolůžko 90x200 cm), baterku "čelovku" a ešus. V případě, že ešus nemáte, můžeme jej za poplatek 100 Kč po dobu tábora zapůjčit. Informujte nás prosím na info@taborybeskydy.cz

SPOLUBYDLÍCÍ VE STANU
V přihlášce můžete uvést kamaráda/kamarádku, se kterým Vaše dítě chce být ve stanu. Snažíme se k těmto žádostem vždy přihlédnout, ne vždy to však vzhledem k věkovému složení lze provést. Pokud přihlašujete sourozence, zvažte, zda oni sami chtějí mít stan spolu. Sourozenci jsou spolu během celého roku. Na táboře mají možnost sdílet "obydlí" a zažít dobrodružství s kamarádem.

POČET VEDOUCÍCH
Rozhodně nepatříme k táborům, kde je 100 dětí a 5 vedoucích.  Na jeden oddíl (10-12 dětí) vždy připadnou 2-3 vedoucí. V každém oddílu jsou zařazeny děti od 8 do 17 let.

AKTUALITY
Pro aktuální informace sledujte náš Facebook
https://www.facebook.com/TABORYBESKYDY/

Doplňující informace:

Všichni účastníci jsou ubytováni ve stanech pro 2 osoby s dřevěnou podsadou. Děti jsou po příjezdu rozděleny do 5 - 6 oddílů a každý oddíl má 2-3 vedoucí, kteří jsou dětem k dispozici během celého tábora. Snažíme se děti rozdělit do oddílu tak, aby věkový průměr byl stejný a to z důvodu konání celotáborových her (CTH).
Stravování probíhá 5-6 x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře, případně druhá večeře + pitný režim po celý den). Vaříme dobře a zdravě. Hygiena je zajištěna v umývárně.

O děti se stará kolektiv proškolených vedoucích a instruktorů mnohdy s dlouholetou praxí a zkušenostmi. Přítomen je samozřejmě také zdravotník, zastřešující zdravotní dohled nad dětmi. V blízkosti tábora je řeka, ve kterém se děti mohou koupat. Po celou dobu tábora jsou k dispozici dvě auta zajišťující dovoz potravin a styk s okolím.

Pro děti máme připravený opravdu pestrý a dobrodružný program, na který budou ještě dlouho po táboře vzpomínat. Nechybí oblíbené turnajovky mezi oddíly, hry proti vedoucím, ale i hry na přemýšlení, taktiku či rukodělné aktivity. Krásný zážitek mají děti, které poprvé vidí pravý táborový oheň.
Součástí programu zpravidla bývá jednodenní výlet, neboť se v blízkosti nachází jedna z nejhezčích beskydských hřebenovek s výhledem na Malou Fatru. Pokud nám počasí dovolí, zažijí děti i spaní pod širým nebem.
Na závěr soutěží a dobrodružství dostanou všechny děti odměny. Ti nejlepší pak originální, ručně malované plecháčky, které jsou dětmi opravdu velmi ceněné. To nejvzácnější a nejcennější jsou však zážitky, nová přátelství a spousta energie, kterou náš tábor bezesporu má.


Za kolektiv vedoucích a personálu
Jaroslav Lanča
předseda organizace, vedoucí tábora a otec 3 dětí
774044244

ORIENTAČNÍ REŽIM DNE NA TÁBOŘE

7:00 případně později DOBRÉ RÁNO - BUDÍČEK
7:05 ROZEHŘÁTÍ TĚLA
7:15 RANNÍ HYGIENA, ÚKLID
7:45 SNÍDANĚ
8:30 NÁSTUP
8:45 1. DOPOLEDNÍ ČINNOST
10:15 SVAČINA - něco dobrého
10:30 2. DOPOLEDNÍ ČINNOST
13:00 OBĚD
13:45 ODPOLEDNÍ KLID
15:05 1. ODPOLEDNÍ ČINNOST
16:00 SVAČINA - něco dobrého
16:15 2. ODPOLEDNÍ ČINNOST
18:15 VEČEŘE
18:45 VEČERNÍ NÁSTUP - VYHODNOCENÍ DNE
19:15 VEČERNÍ ČINNOST (hry nebo zpívání u kytar)
21:00 VEČERNÍ HYGIENA
21:30 případně později DOBROU NOC!