INFORMACE PRO RODIČE

Základní informace

 • Tábor se koná v Beskydech, na Starých Hamrech v chráněné krajinné oblasti,
  v místě zvaném Košárky.
 • Cena tábora zahrnuje dopravu autobusem/vlakem tam i zpět, ubytování
  v podsadových stanech, stravu 5-6x denně + pitný režim, pravidelnou hygienu a koupání, odborný dohled, program a programové vybavení, odměny do soutěží, úrazové pojištění u České rady dětí a mládeže).
 • Tábor je určen pro děti ve věku 8 - 17 let. 
  (pro děti, kteří jsou částečně samostatné = umí se obléct, zvládají hygienu). 
  Věkové složení je v kompetenci hlavního vedoucího tábora. 

Odjezd a příjezd

 • Odjezd i příjezd na tábor je z vítkovického nádraží v Ostravě. 
 • Přesný čas odjezdu a příjezdu bude upřesněn s dostatečným předstihem.

Proč zvolit náš tábor

 • Opravdový stanový tábor.
 • Zakládáme si na bohatém programu.
 • Spousta her, zábavy a dobrodružství.
 • 15 dní, bez vymožeností moderní doby.
 • Děti se u nás učí jak se chovat v přírodě a k přírodě. Jsou vedeni k týmové spolupráci, ale i k individuálním výkonům. Vyzkouší si spaní pod širým nebem.
 • Funguje u nás režim a řád a vyžadujeme jej také od dětí.
 • Tým proškolených vedoucích a instruktorů, z nichž má většina mnoholeté zkušenosti na pozici vedoucí oddílu.
 • Organizujeme tábory již 24 let.
 • Po celou dobu je přítomen kvalifikovaný zdravotník. Ideálně dva.
 • Tábor je řádně nahlášen a je pod kontrolou hygieny.

Cena a platba tábora

 • Cena za tábor zahrnuje vše. Rodičům však doporučujeme dát dítěti kapesné dle uvážení. Kapesné bude dítě moci využít v rámci celodenního výletu a na příležitostný bufet.
 • Číslo účtu je 777 077 701 / 2010 (Fio banka). Variabilní symbol bude uveden na přihlášce.
 • Storno podmínky zde

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

ODJEZD NA TÁBOR
Hromadný odjezd bude z vítkovického nádraží v Ostravě. Nejedná se o linkový autobus, máme jej pronajatý soukromě. Autobus jede přes Frýdek Místek, Ostravici. Nástup dětí v těchto stanicích může a nemusí být umožněn - záleží především na počtu zájemců. Prosím, pro bližší informace ohledně nástupů/výstupů během cesty se obraťte na hlavního vedoucího.

POZDĚJŠÍ PŘÍJEZD NEBO DŘÍVĚJŠÍ ODJEZD
Z organizačních důvodů nedoporučujeme. Děkujeme za pochopení.

POTVRZENÍ PRO ZAMĚSTNAVATELE ČI PRO POJIŠŤOVNU
Vytištěnou žádost nám, prosím, odevzdejte při odjezdu na tábor. Po příjezdu vám ji spolu se všemi ostatními dokumenty vrátíme potvrzenou. V případě individuálních žádostí se obraťte na hlavního vedoucího.

LÉKAŘSKÉ POTVRZENÍ
Potvrzení o zdravotní způsobilosti má nově platnost 2 roky, zkontrolujte tedy potvrzení 
z loňského tábora či jiné zotavovací akce, zda byste jej nemohli použít. Není nutné, aby na potvrzení od lékaře byla hlavička našeho tábora. Důležité je, aby po celou dobu konání tábora bylo potvrzení platné.

NÁVŠTĚVY RODIČŮ
Návštěvy rodičů během tábora zásadně nedoporučujeme. Případná návštěva by znamenala narušení a vytrhnutí z atmosféry tábora nejen pro Vaše dítě, ale také pro ostatní děti, které by mohly být lítostivé, že právě jejich rodiče také nepřijeli. Kdykoliv můžete zavolat hlavnímu vedoucímu, který vám o dítěti podá informace. Děti také zbožňují, když jim pošlete pohled nebo balíček. TIP! Pro originální pohledy doporučujeme aplikaci České pošty pro mobil "Pohlednice online" nebo stránku www.pohledniceonline.cz, kde můžete vytvořit pohled z vlastní fotografie.

NUTNÉ VYBAVENÍ
Spolu s přihláškou Vám do emailu přijde "Doporučený seznam věcí na tábor". Mimo jiné je nutné, aby každé dítě mělo vlastní: kvalitní spacák, prostěradlo na matraci 70x200 cm (stačí klasické prostěradlo na jednolůžko 90x200 cm), baterku "čelovku" a ešus. V případě, že ešus nemáte, můžeme jej za poplatek 100 Kč po dobu tábora zapůjčit. Informujte nás prosím na info@taborybeskydy.cz

SPOLUBYDLÍCÍ VE STANU
V přihlášce můžete uvést kamaráda, se kterým Vaše dítě chce být ve stanu. Snažíme se k těmto žádostem vždy přihlédnout, ne vždy to však vzhledem k věkovému složení lze provést. Pokud přihlašujete sourozence, zvažte, zda oni sami chtějí mít stan spolu. Sourozenci jsou spolu během celého roku. Na táboře mají možnost sdílet "obydlí" a zažít dobrodružství s kamarádem.

POČET VEDOUCÍCH
Rozhodně nepatříme k táborům, kde je 100 dětí a 5 vedoucích.  Na jeden oddíl (10-12 dětí) vždy připadnou 2-3 vedoucí. V každém oddílu jsou zařazeny děti od 8 do 17 let.

AKTUALITY
Pro aktuální info sledujte náš Facebook
https://www.facebook.com/LETNITABORSTAREHAMRY/

Doplňující informace:

Všichni účastníci jsou ubytováni ve stanech pro 2 osoby s dřevěnou podsadou. Děti jsou po příjezdu rozděleny do 5 - 6 oddílů a každý oddíl má 2-3 vedoucí, kteří jsou dětem k dispozici během celého tábora. Snažíme se děti rozdělit do oddílu tak, aby věkový průměr byl stejný a to z důvodu konání celotáborových her (CTH).
Stravování probíhá 5-6 x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře, případně druhá večeře + pitný režim po celý den). Vaříme dobře a zdravě. Hygiena je zajištěna v umývárně.

O děti se stará kolektiv proškolených vedoucích a instruktorů mnohdy s dlouholetou praxí a zkušenostmi. Přítomen je samozřejmě také zdravotník, zastřešující zdravotní dohled nad dětmi. V blízkosti tábora je řeka, ve kterém se děti mohou koupat. Po celou dobu tábora jsou k dispozici dvě auta zajišťující dovoz potravin a styk s okolím.

Pro děti máme připravený opravdu pestrý a dobrodružný program, na který budou ještě dlouho po táboře vzpomínat. Nechybí oblíbené turnajovky mezi oddíly, hry proti vedoucím, ale i hry na přemýšlení, taktiku či rukodělné aktivity. Krásný zážitek mají děti, které poprvé vidí pravý táborový oheň.
Součástí programu zpravidla bývá jednodenní výlet, neboť se v blízkosti nachází jedna z nejhezčích beskydských hřebenovek s výhledem na Malou Fatru. Pokud nám počasí dovolí, zažijí děti i spaní pod širým nebem.
Na závěr soutěží a dobrodružství dostanou všechny děti odměny. Ti nejlepší pak originální, ručně malované plecháčky, které jsou dětmi opravdu velmi ceněné. To nejvzácnější a nejcennější jsou však zážitky, nová přátelství a spousta energie, kterou náš tábor bezesporu má.


Za kolektiv vedoucích a personálu
Jaroslav Lanča
předseda organizace, vedoucí tábora a otec 3 dětí
774044244

ORIENTAČNÍ REŽIM DNE NA TÁBOŘE

7:00 případně později DOBRÉ RÁNO - BUDÍČEK
7:05 ROZEHŘÁTÍ TĚLA
7:15 RANNÍ HYGIENA, ÚKLID
7:45 SNÍDANĚ
8:30 NÁSTUP
8:45 1. DOPOLEDNÍ ČINNOST
10:15 SVAČINA - něco dobrého
10:30 2. DOPOLEDNÍ ČINNOST
13:00 OBĚD
13:45 ODPOLEDNÍ KLID
15:05 1. ODPOLEDNÍ ČINNOST
16:00 SVAČINA - něco dobrého
16:15 2. ODPOLEDNÍ ČINNOST
18:15 VEČEŘE
18:45 NÁSTUP
19:00 VEČERNÍ ČINNOST
21:00 VEČERNÍ HYGIENA
21:30 případně později DOBROU NOC!